آخرین بروز رسانی : 15 مهرماه 1395 ساعت 14

09108361063

کانال تلگرام کانون گردشگران ایران

 
   

                 

خاطرات و نظرات گردشگران خارجی پس از دیدار از ایران

 
 
 

معرفی آژانس های مسافرتی

     
     
     
     

 
 

نظر گردشگران خارجی در باره ایران

 
 

جامعه بشری با قانون مخصوص خود اداره می شود. قوانین حد و حدود استفاده از عوامل عمومی را برای هر فرد مشخص می کند. در سراسر جهان محموعه انسان ها گرد هم جمع شده و گروههای کوچک و بزرگ تشکیل داده اند. جزء به جزء تشکیل یک کل را داده و در سطح کره زمین جامعه های انسانی را بوجود آورده اند. سپس برای خود حد و مرزی مشخص کرده و تشکیل یک کشور را فراهم نمودند. در هر کشوری برای خود بطور مستقل قانونی وضع کردند و آنان که با رعایت این قانون ها همسویی داشتند ، آن را قبول کرده و رعایت آن را برای خود الزامی داشته اند. ولی هر کشوری برای خود قانونی دارد که با دیگر کشور تفاوت دارد ولی اصل بر این قرار گرفت که وقتی شخصی وارد هر کشوری شود باید از اصول آن کشور تبعیت نموده و به آن احترام بگذارد. در کشور ما ایران نیز قانونی حکم فرما است که با فرهنگ ملی و مذهبی ما همخوانی دارد و هر فردی که مشق دموکراسی کرده باشد می داند که باید به آن احترام گذاشته و از آن پیروی نماید. پس از توافق برجام که در سال 1394 به وقوع پیوست حرف ها و حدیث های زیادی بر سر زبان ها افتاد که با توجه به قوانینی که در کشور ما حکمفرماست در هیچ شرایطی گردشگر خارجی به ایران وارد نشده و ما باز هم از صنعت گردشگری عقب خواهیم ماند و این دلیلی شد برای راه اندازی این صفحه که حداقل خودمان بدانیم که چه چیزهایی داریم و جاذبه هایی که گردشگر خارجی را به ایران می کشاند آن معیاری نیست که بعضی از ما را به خارج از ایران جذب کرده و می کند و گاهی شنیدن واقعیت از زبان غیر می تواند تاثیر بهتر و به جایی روی هر شخص بگذارد. ما مردم ایران مانند ماهی در آب هستیم و چون در آب غوطه وریم معنی آب را نمی دانیم چون بسیار دیده ایم ولی کسی که بیرون از دنیای ماست دنیای ما را بهتر می بیند و بهتر نظر می دهد. شاید باور نکنیم که آداب و رسوم ما گردشگران خارجی را شیفته خود ساخته و آنها به اجماع نظر به منحصر به فرد بودن ایرانیان دارند. ولی ما ایرانیان خود را شاید باور نداشته باشیم و ندانیم که روابط اجتماعی ما زبانزد خاص و عام است و همه حسرت آن را دارند. نظرات زیر را با دقت بخوانید.

 
 

روایت های سفرها

 
 

پاندا نیکول نامی است که این بانوی گردشگر چینی برای خود در صفحات مجازی انتخاب کرده و تجربیات خود از سفر ایران را به اشتراک گذاشته است. نکته جالب از این تجربیات نوع پوشش سنتی ایران است که مشاهده می کنید.
جالبتر اینکه نتیجه اشتراک گذاری این تصویر و دیگر تصاویر این بانو با لباس ایرانی بسیار مورد توجه کاربران وی قرار گرفته و آنانی که قصد سفر به ایران را دارند از وی درخواست ارسال محل تهیه این البسه را جویا شده اند
گفتنی است نامبرده از غذاهای ایرانی بسیار تمجید نموده و برخورد مهربان و دوستانه ایرانیان را نیز مورد ستایش قرار داده است و نیز پیشنهاد او در بازدید از اصفهان و شیراز نیز مورد قبول کاربرانش قرار گرفته است.
قابل ذکر است این خانم چینی با انتخاب و پوشیدن این لباس به همه کسانی که قصد سفر به ایران را دارند یک پیام روشن داد که با لباس حجاب هم می توانند از زیبایی بهره مند شوند و هم به قوانین ایران احترام بگذارند.

   
 

قبل از اینکه به ایران بیایم داستانهای عجیب و ترسناک زیادی از ایران می شنیدم و این تذکرات منفی ار طرف مادرم و اعضای خانواده ام نیز صورت می گرفت با اینکه در هیچ سفر من به سراسر دنیا ابراز نگرانی نکرده و یا من را منع نمی کردند در این سفر واکنش نشان داده و قصد داشتند مرا از این سفر منصرف کنند.
ماریسا دختری 36 ساله از کشور لهستان بود که مدت 5 هفته برنامه سفرش به ایران بود وی بعد از ارمنستان به ایران سفر کرد.
ماریسا در این سفر عاشق ایران و فرهنگ ایران شده و مانند دیگر گردشگران خارجی در هنگام ورود با چیزی با مغایرت کامل از نبلیغات غرب مواجه می شوند.
ماریسا مانند دیگر گردشگران خارجی ایران را نه تنها برای گردشگری و توریست های خارجی که ایران را به عنوان مقصد سفر انتخاب می کنند نا امن نیست بلکه بسیار امن و مطمئن می داند

   
 

در بارگاه ملکوتی شاهچراغ شیراز قدم می زدم که آندو لهستانی را دیدم و با آنها آشنا شدم . نوع حجاب گرفتن آن بانو توجه مرا جلب کرد و باب آشنایی با آنها باز و هم صحبت شدیم. متاسفانه نام آنها را فراموش کرده ام ولی نظرات آنها برایم جالب بود که در زیر آورده ام.
پرسیدم شما اینجا چکار می کنید؟ گفت کار اشتباهی کرده ایم ؟ گفتم نه و توضیح دادم و او با لبخند گفت من شنیده بودم شما ایرانی ها مکان هایی دارید که بسیار معنوی و آرامش بخش است و برای همین آمده ام تا امتحان کنم . پرسیدم آیا درست گفته بودند؟ و او با لبخنی شیرین گفت واقعا فوق العاده است. بانو زبان انگلیسی بلد نبود و آقا جواب می داد. پرسیدم چرا چادر سر کرده ای و با لبخندی رضایتمند گفت خیلی دوست داشتم امتحان کنم و می خواستم ببینم چه حسی دارد؟ پرسیدم چطور است؟ گفت حسی خوب دارم و احساس امنیت حوبی به من دست داده است.

   
     
     
     
     
     

همراه با شما

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       
       

لینکهای مفید