کانون دانستنیهای ایران منبع جامع اطلاعات علمی گردشگری و اطلاعات عمومی ایران و جهان

 

کانون جغرافی ایران

 

کانون جاذبه ایران

 

کانون تصویر ایران

 

کانون هنر ایران

 

کانون خبر ایران

 

کانون تفریح ایران

 

کانون سفر ایران

 

کانون تور ایران

 
 

ارتباط با کانون

   

دانستنیهای ایران و جهان

کانون دانستنیهای ایران

 
 

درباره کانون گردشگران

 
 

کانال تلگرام کانون

 
 

تبلیغات در کانون

 
 

09108361063

 
 

روابط عمومی 09216383755

 
 

اطراف ما انواع و اقسام مجهولات وجود دارد و با توجه به خصلت انسانها در کشف و دانستن آنها بسیار خوشایند می شود که این اطلاعات به نظر همه رسانده شده و با دانستن و آگاهی ضمن افزایش رفاه به عنوان وسیله موفقیت مورد استفاده قرار گیرد. هرچه اطلاعات عمومی ما بیشتر شود در مواحهه با مشکلات موفقتر خواهیم بود و سعی در دانستن که در ذات ما نهفته است بر این امر تاثیر مستقیم دارد.

علوم و دانستنیهای فراوانی وجود دارد که در محدوده علوم مختلف می توان به آنها پرداخت ولی در این مبحث سعی در انتخاب و معرفی آنهایی داریم که در زندگی و یا آسایش و سلامت ما دخیل بوده و خصوصا گردشگری که از عوامل مهم نشاط و سلامت روحی و روانی است خواهیم پرداخت.

هرچه که بیشتر بدانیم خواهیم دانست که که می دانیم و کسب اطلاعات هم لذت بخش است و هم برای بکارگیری آن در وقت لازم مورد نیاز.

شما هم می توانید دانسته های خود را از طریق تلگرام روابط عمومی در اختیار ما قرار دهید و با نام خودتان به معرض دید دیگران بگذاریم تا همه از آن استفاده نمایند. 

بهتر است بدانید و بدانید که چگونه با دانسته های خود می توانید بهتر زندگی کنید. محیط زندگی خود را حفظ کنید
 و برای پیشرفت شغلی و ملی خود بهترین روشها را انتخاب نمایید

 
     
     
     

همراه با کانون

 
 
 

   
 

 

     
 
 

اطلاعات عمومی و گردشگری

 
 

استکانی در خور میهمان
اگر به بسیاری از خانه ها و یا عتیقه فروشی سری بزنید تعدادی استکان کمر باریک خواهید یافت. این استکانها علاوه بر زیبایی  یک خاصیت منحصر به فرد دارند و آن را تا خود شما امتحان نکنید متوجه نخواهید شد. پذیرایی و ارج نهادن به مهمان از سنت دیرینه مردم ایران بوده و هست و همیشه سعی داشته اند تا به نحو احسن مهمان خود را عزیز بدارند. چای اولین نوشیدنی است که هنگام ورود مهمان به او تقدیم می کنند پس باید در قدم اول رضایت را در دیدگان او ببینند.

یک چای در این استکان بریزید واجازه دهید تفاله هم در چای باشد و بعد نوش جان کنید. چه اتفاقی افتاد؟ بله هنگام صرف چای هیچ تفاله ای به دهان شما وارد نشد و تمام تفاله چای در انتهای استکان مانده و فقط چای به دهان شما وارد شد.این هنر و هوش ایرانی ها نیست؟

     

 

در سفر حتما انجام دهید
اگر به سفر می روید، زمانش فرق ندارد تابستان ، زمستان ، پاییز و یا حتی بهار برای اینکه وضعیت بدن شما با محیط مقصد هم آهنگ شود 3 کار اصلی است که باید انجام دهید. شرایط آب و هوای هر منطقه مخصوص به خود بوده و ساختار بدن انسان پس از مدتی خود را با آن محیط سازگار می کند. وقتی شما به سفر می روید وارد محیطی با شرایط آب و هوایی جدید شده و حال باید به بدن کمک کنید تا خود را با محیط جدید آشنا و سازگار کند.

 پس اول اینکه با آب آن منطقه دوش بگیرید این عمل کمک زیادی به سازگاری خواهد کرد و دوم اینکه با صرف ناهار یا شام و یا عصرانه حتما پیاز آن منطقه را میل کنید با خوردن پیاز از بیمار شدن احتمالی جلوگیری خواهید کرد و بعد از آن حداقل 2 ساعت استراحت کنید بدن تمام انرژی خود را صرف شناسایی و آشنایی محیط خواهد کرد.          سفر خوش بگذرد

     

 

چرا در آغاز پرواز شکلات می دهند؟
حتما در آغاز پرواز مهماندار هواپیما به شما شکلات تعارف کرده و شما با تعجب خودتان را جمع و جور کردید و یکی برداشتید بدون اینکه سئوال کنید که برای جه شکلات را باید بخورید. دلیل آن این است که هنگام پرواز و تغییر فشار هوا در زمان اوج گیری هواپیما گوش های مسافران حالت گرفتگی پیدا می کند. خوردن و قورت دادن آب دهان هنگام خوردن شکلات باعث باز شدن گوشها می گردد. اگر در هنگام اوج گیری هواپیما این عمل انجام نشود ممکن است ناراحتی در پرواز بوجود آید.

توصیه می شود اگر کودک خردسال شیر خواری همراه دارید این کار را با دادن شیر برای او انجام دهید.

     

 

اهمیت نماز صبح از نظر بهداشتی؟
در دین اسلام به نماز صبح بسیار تاکید شده است و در صورت سبک شمردن آن ، فرد را زیان دیده خطاب و جبران آنرا بسیار سخت دانسته اند. هر چند یک مسلمان وقتی به مرحله یقین می رسد به درجه تسلیم نائل شده و به فرامین الهی بی چون و چرا تن در داده و می پذیرد ولی از یک جنبه پزشکی و بهداشتی نیز به آن نگاه کنیم. دانشمندان به اثبات رسانده اند بدن آدمی درهنگام شب و خوابیدن دچار افزایش غلظت خون می شوند و این غلظت در هنگام صبح به حد نهایی خود می رسد و تحقیقات نشان داده که در هنگام صبح بیشترین سکته ها رخ داده است. پس نتیجه می گیریم زمانی که یک مسلمان از خواب بیدار شده و به نماز می ایستد از بروز یک حمله احتمالی جلوگیری نموده و علاوه بر انجام اعمال نماز که خود محرک پایین آوردن غلظت خون است در صورت احساس تشنکی با خوردن آب تعادل را در بدن برقرار می نماید.

     

 

پرخوری در هنگام پرواز ممنوع! خصوصا فست فود
زمانی که قصد سفر دارید خصوصا در سفرهای هوایی از 2 ساعت قبل از پرواز از پرخوری جدا خوداری کنید خصوصا غذاهای پرچرب و تند که می تواند در سفرهای طولانی شما را با حالت بیمار گونه در طول اقامت در مقصد همراهی کند. آیا تاکنون به نوع غذاهایی که در پرواز برای شما سرو می شود توجه کرده اید. این غذاها هم از نظر کیفیت ( چربی ، نمک و نوشابه ) و هم از نظر کمیت کنترل شده است تا شما در طول پرواز و در مقصد دچار عارضه ای خاص نشوید.
در طول سفر هرچه میزان غذای شما کم و کنترل شده باشد وضعیت جسمانی شما بهتر است و تا آنجاییکه می توانید در طول سفر از پرخوری خصوصا فست فود و نوشابه دوری کنید. مطمئن باشید به شما خوش خواهد گذشت.

     

   
 
 

جالب و خواندنی از ایران