سفر و حفظ محیط زیست

سفر در چهار فصل

ما به مسافرت می رویم

روایت سفر

تعطیلات بعدی

لوازم مسافرتی

اقامت در سفر

به کجا سفر کنیم؟

انواع سفر

قبل از حرکت بین شهری و یا داخل شهری با روش گوگل مپ بهترین مسیر را انتخاب و میزان ترافیک را کنترل نمایید

 
 

کانال تلگرام

 
 

تبلیغات در کانون

 
 

09108361063

 
     
     
     
     
     
     

 

مسیریابی و کنترل ترافیک با گوگل

مسیریابی

 
 

در دوره ای که ما زندگی می کنیم استفاده از خودروی شخصی گاهی اجتناب ناپذیر است ولی این استفاده ما را در شرایطی قرار می دهد که از کرده خود نیز پشیمان می شویم. ترافیک در شهر یک طرف و ترافیک در جاده ها و اتوبان ها از طرف دیگر نظام فکری و عصبی رانندگان و دیگر همراهان را بهم ریخته و در بسیاری مواقع برنامه های زندگی و شغلی را نیز بر هم می زند.

در این غوغای خودرویی و نیازهای مسافرتی و گردشگری باید راه حلی داشت تا هم به راحتی به مقصد رسید و هم از ترافیک و ازدهام جاده و مسیرها دور بود. اگر بدانیم در مسیری که در پیش رو داریم چه وضعیتی حاکم است مطمئنا تصمیم درستی در انتخاب خود خواهیم داشت.

پس بهتر است از کسانی که از ما جلوتر هستند خبر بگیریم و سئوال کنیم که آیا بهترین مسیر و خلوتترین راه همین راه است یا اینکه باید از راه دیگری به مقصد خود برسیم؟

ولی ما کسی را آشنا در بخشهای بعدی جاده نداشته و دیگر همراهان را هم نمی شناسیم پس چگونه می توان راه درست را از آنها پرسید و تصمیم عاقلانه گرفت.

بله شما می توانید از کسانی که جلوتر از شما هستند سئوال کنید و تایید بگیرید که آیا مسیر انتخابی شما درست است و یا راه بهتری برای رسیدن به مقصد وجود دارد؟ بهتر است روش زیر را بخوانید و از آن استفاده کنید.

 
 

آموزش استفاده از گوگل مپ

 
 

در دنیای امروز و بالا رفتن سرعت ارتباطات تقریبا بسیاری از مشکلاتی که تکنولوژی برایمان بوجود آورده قابل حل است و در همین راستا با افزایش خودرو و افزایش جمعیت ترافیک از مهمترین مشکلات سفر به شمار می آید. ورود گوشی های هوشمند جدید و طبیعتا دسترسی به اینترنت گوگل را ترغیب به راه اندازی کنترل مسیرهای حرکتی توسط همین گوشی ها نمود بطوری که با دریافت دیتا از آنها توانسته راهها را شناسایی و تراکم خودرویی را تشخیص دهد. پر واضح است وقتی تعداد زیادی از این گوشیها در یک مسیر بصورت متراکم قرار گیرند نشان از ترافیک است و میزان جابجایی آنها میزان ترافیک را هم نشان می دهد. در تمام دنیا این گوشی ها خدمت زیادی به گوگل کرده و گوگل هم این امکانات را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.
پس بنابر این نتیجه می گیریم اگر در منطقه ای گوشی آنتن نداشته باشد، اینترنت هم ندارد و ارتباط گوگل قطع شده و نمی تواند میزان کم یا زیاد بودن ترافیک را نشان دهد. ( مانند جاده خراسان از شاهرود تا ایوانکی )
این مسئله ساده باعث شده تا گروهی احساس کنند گوگل توان دسترسی به اطلاعات راههای ایران و جهان را از طریق های نفوذ در بخش ترافیکی هر کشور داشته و کار فوق العاده ای را انجام می دهد.
روش دریافت اطلاعات از گوگل مپ را در زیر توضیح می دهیم تا بتوانید به سادگی از آن استفاده کنید.

 
   
 


اگر از لپ تاپ استفاده می کنید اول صفحه گوگل را باز نموده و در پنجره سرچ شهر مبداء خود را تایپ کنید و مطابق شکل بالا مثلا تهران را که سرچ نمایید در سمت راست عکسی از شهر و نقشه آن را برایتان به نمایش خواهد گذاشت.
روی نقشه کلیک نموده و وارد گوگل مپ شوید. در این حالت نقشه شهر بطور کامل نشان داده خواهد شد. شکل زیر

 
   
 


نقشه کامل شهر تهران پیش روی شماست حال روی تب Direction که با حاشیه قرمز رنگ کلیک نموده تا وارد قسمت مبداء و مقصد مسیر شوید. قابل ذکر است در گوگل امکان تایچ فارسی مبداء و مقصد وجود دارد و لازم نیست تا شما به زبان انگلیسی نام شهر مبداء و مقصد را تایپ نمایید.
تذکر: گوگل در صورتی می تواند مسیری را برای شما مشخص کند که سفر با گوشی هوشمند درحالی که به اینترنت وصل باشد انجام شده و ثبت کرده باشد. در غیر اینصورت خطا نمایش می دهد.

 
   
 


اکنون مقصد خود را وارد کنید. در این حالت گوگل پیشنهادهایی به شما ارائه می کند و می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. نشان دادن پیشنهادهای گوگل دلیل شناخت مسیر شماست و اگر نشان نداد به معنی آن است که مسیر شما را نمی شناسد.

 
   
 


اگر می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید بهتر است یکی از پیشنهادهای گوگل را با کلیک بر روی آن انتخاب کرده و درصورت درست بودن و با مسیر شما تطابق داشت نتیجه را ببینید.

 
 
   
 


اگر می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید بهتر است یکی از پیشنهادهای گوگل را با کلیک بر روی آن انتخاب کرده و درصورت درست بودن و با مسیر شما تطابق داشت نتیجه را ببینید.
گوگل در این نقشه دو مسیر را ارائه کرده و مسیر آبی رنگ را بهتر تشخیص داده است و مسافت و زمان سفر را نیز مشخص نموده است

 
   
 


همانطور که مشخص است رنگ آبی نشاندهنده ترافیک روان ، زرد ترافیک نیمه روان و قرمز ترافیک سنگین همراه با توقف است و بطوری که مشاهده می کنید از ابتدای ورودی به مسیر جاده چالوس در اتوبان کرج ترافیک سنگین آغاز و تا نزدیکی پل فردیس ادامه دارد.

 
   
 


نقشه بالا مسیر غرب به شرق اتوبان کرج را در همان زمان نشان می دهد و مشاهده می کنید که فقط در داخل شهر کرج ترافیک وجود دارد و اتوبان کرج دارای ترافیک روان می باشد.
در این نقشه مبداء کرج و مقصد تهران انتخاب شده است.

 
   
 


در شهرهای بزرگ این امکان وجود دارد تا حرکت به سمت دو نقطه را نیز ارزیابی نموده و کنترل نمود بطور مثال در شهر تهران و از مبداء میدان رسالت تا سعادت آباد سه مسیر ارائه شده و بهترین مسیر به رنگ آبی مشخص گردیده است.

گوگل مپ را می توانید روی گوشی خود نصب کرده و از اینترنت خود در خودرو استفاده کنید. مطمئنا به شما در فرار از ترافیک کمک خواهد کرد.

 
   
     
     
     
     

همراه با شما