آخرین بروز رسانی : 15 تیر ماه 1395 ساعت 12

09108361063

برای آگاهی از اطلاعات تور مسافرتی به کانال ما بپیوندید

 
   

                 

هر کالایی بر اساس استاندارد تولید می شود و یک چادر مسافرتی استاندارد باید دارای استاندارهای ایمنی و آسایشی باشد

 
 
 

معرفی آژانس های مسافرتی

     
     
     
     

 
 

بهترین چادر مسافرتی

 
 

مسافرت با چادر مسافرتی فرهنگ و آداب خاص خود را دارد معمولا همه طرفدار این نوع سفر نیستند و شاید مشکلاتی که در اینگونه سفرها وجود دارد مورد پسند همه نباشد. سفر با چادر مسافرتی دارای مشکلاتی است که فرد مسافر باید برای مقابله و رفع آنها آزموده بوده و توان فراهم نمودن شرایط امنیتی و رفاهی را داشته باشد.
معمولا کسانی که با چادر مسافرتی به سفرهای طبیعت گردی می روند به دنبال گذران زمانی در مکانهای بکر و دست نخورده بوده و همین دلیل علت تحمل زندگی چند روزه را برای آنها آسان نموده و با پذیرش اوضاع از محیط و زیباییهای آن لذت می برند.
ولی با تمام اوصاف می توان در یک مسافرت با چادر مسافرتی شرایطی را فراهم نمود تا ضمن داشتن اوقات لذت بخش از امکانات رفاهی و امنیتی مناسبی نیز استفاده کرد. مسلما در یک مسافرت با امکانات مناسب شرایط خوبی برای حظ کافی از طبیعت فراهم می گردد.

نکته مهم در سفرهای کمپینگی این است که علاوه بر دورنگری در تهیه لوازم مناسب و در نظر گرفتن زمان کافی برای استقرار و ماندن در محل داشتن یک چادر استاندارد از نظر امنیتی و رفاهی است. چادرهایی که معمولا در بازار عرضه می شود توان داشتن همه امکانات یکجا را نداشته و برای سفرهای چند روزه مناسب نیستند که مفصل در بخش انواع چادر مسافرتی توضیح داده شده است.

در این بخش طرحی ارائه شده تا برای افرادی که به سفرهای چند روزه طبیعت گردی علاقمند هستند بتوانند از یک چادر حرفه ای استفاده و یهره ببرند. واضح است که این چادر چادر سبکی نخواهد بود ولی کلیه استانداردهای لازم برای گرم کردن ، امن بدن در شرایط بارانی و تهویه کامل در آن رعایت شده و با استفاده از آن امکان سفر دو خانواده پنج نفری در نظر گرفته شده است.  

 
 

مشخصات یک چادر مسافرتی استاندارد

 
 

چادرهای مسافرتی تابع خصوصیاتی هستند که در ازای آن امنیت ، رفاه و آرامش را به ارمغان خواهند آورد. این خصوصیات به شکلی در یک چادر مسافرتی می بایست تعبیه شود که هم مفید بوده و هم در شرایط خاص تولید مشکل نکند.
بطور کلی خصوصیات ذکر شده برای یک سفر چند روزه با امکانات کافی در نظر گرفته می شود و برای استفاده های مقطعی و زودگذر روزانه نمی توان این موارد را جدی گرفت ولی اگر قرار باشد شب را در یک چادر مسافرتی گذراند داشتن استانداردهای زیر الزامی است و نباید به آن سطحی نگاه کرد و سهل انگاری نمود.

ارتفاع چادر مسافرتی:
ارتفاع یک چادر مسافرتی حداقل باید به حدی باشد تا یک نفر با قد معمولی بتواند در آن بایستد حال این اصل مهم باید در نظر گرفته شود که ارتفاع زیاد باعث بوجود آمدن فضای بیشتر نشود تا گرم کردن آن نیاز به امکانات گرمایشی قویتر باشد ضمن اینک چادر با ارتفاع مناسب در جابجایی افراد و ورود و خروج در هنگام شب از ایجاد مزاحمت برای ساکنین جلوگیری خواهد کرد.

پنجره چادر مسافرتی
وجود پنجره در یک چادر مسافرتی الزامی است در ورود و جریان هوا ، نور و دیدن فضای بیرون چادر ولی تعبیه پنجره در مکانی مناسب که در شرایطی مانند بارندگی که آب به داخل نفوذ نکند، افراد غیر نتوانند با برداشتن روکش داخل چادر را ببینند و جریان هوا را از پایین ترین بخش چادر به داخل هدایت کند از مهمترین فاکتورهای پنجره است که باید رعایت شود.

 
   
 

 

 
         
     
     
     

همراه با شما

 

 

 

برگزیده های سفرهای جاده ای

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       
       

لینکهای مفید