برپایی چادر مسافرتی ، انتخاب محل مناسب برپایی چادر مسافرتی

 
 
 
 

ارتباط با ما

 

تلفن : 09108361063

Email: trade@i4tiran.com

 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تفرج در طبیعت و آرامش و استراحت در شب

 
 

در سفرهای با چادر مسافرتی بیشترین عامل حضور در طبیعت و بهره جستن از منابع طبیعی و رهایی از قید و بندهای زندگی ماشینی است. در مبحث فبل در مورد معرفی انواع چادر مسافرتی و انتخاب بهترین نوع آن برای سفر صحبت شد. البته این شبکه به ذکر انواع آن و نوع استفاده از چادر مسافرتی بسنده کرد.                    شایان ذکر است 90 درصد سفرهای دور و نزدیک با موقعیت طبیعی آن مکان رابطه مستقیم داشته و هیج کس میل سفر به جایی را ندارد که از نظر آب و هوا و منابع طبیعی دارای بهره کمی باشد لذا اگر کس یا کسانی به مسافرت با چادر مسافرت مبادرت می نماید به دلیل بیشترین حضور از فضای پاک و شرایط منحصر به فرد طبیعی است که در صورت اقامت در هتل یا مکانهای دیگر اقامتی از این موضوع بی بهره خواهند بود.                                                                                                          در طول روز و موقعیت های موجود در طبیعت شاخص های بسیاری برای تفریح و سرگرمی وجود دارد که تمام اعضای خانواده از آن لذت می برند ولی در نهایت در هنگام شب و استراحت وجود یک فضای مناسب در مکان مناسب است که لذت مسافرت را تکمیل کرده و خواب در فضای باز مناسب بسیار دلپذیر می گردد.                               اگر محل قرار گرفتن چادر مسافرتی در مکانی مناسب نباشد و آرامش شبانه فراهم نگردد دیکر در پس روز در پیش هم امکان استفاده مناسب از طبیعت فراهم نشده و خمودگی به سراغ یک یک همسفران آمده و مسافرت خراب می شود. توجه داشته باشید در محل برپایی چادر مسافرتی تصمیم درستی بگیرید. در صورتی که در هنگام شب دچار مشکلی شوید دیگر از دست شما کاری برنخواهد آمد و تا روز بعد باید با مشکل کنار آمده تا روز بعد بتوانید نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

 

معرفی بهترین مکانهای برپایی چادر مسافرتی

 
 

 

برپایی چادر و مکان آتش

روشن نکردن آتش در نزدیکی چادر امری است محال و علاوه بر نیاز به پخت و پز مکان مناسبی برای گفتگو و تعریف خاطرات گرد آن است. مضاف بر اینکه برای دور کردن حیوانات از محدوده کمپ وسیله ای مفید خواهد بود که معمولا همه گردشگران مطلع می باشند.

اما باید در نظر بگیریم که حتما باید در ورودی به چادر پشت به باد باشد و آتش مورد نظر نیز در جهت باد و با حرکت باد دود حاصل و تراشه های آتش از چادر دور و امکان آنش سوزی به حداقل ممکن برسد.

بهترین فاصله آتش با چادر 5 متر است که در شرایط و حالات نامتعارف امنیت بالایی خواهد داشت.

 
 

 

برپایی چادر در فصلهای بارانی

اگر درفصلهای پاییز و بهار و بطور کل در مناطق بارانی به سفر رفتید و قصد اقامت در مناطق جنگلی دارید در زمان برپایی چادر توجه داشته باشید که هرگز در زیر درختان اقدام به برپایی چادر ننمایید.

انتخاب فضای باز برای استقرار چادر دارای دو حسن و نتیجه مهم است.

اول اینکه در زمان بارندگی و شب هنگام سقوط قطره آبهای جمع شده روی درختان آرامش شبانه را مختل خواهد کرد                                                          دوم اینکه پس از قطع باران آفتاب نیاز مهم چادرهایی که شب قبل خیس شده اند می باشد.

 
 

 

انتخاب بهترین سطح برای برپایی چادر

عوامل طبیعی و وقوع اتفاقات طبیعی در اختیار مسافران نیست ولی برای مقابله با آنها می توان تدابیر خوبی برای رفع مزاحمت ایجاد کرد. در طول روز در صورت بروز هر اتفاق مسافر می تواند با آن مقابله نماید ولی در هنگام شب و  زمان استراحت نباید غافلگیر شد.                                                       اولین عامل طبیعی که می تواند در هنگام شب و در زمان نامناسب مشکل ساز باشد وقوع بارندگی است و معمولا وقتی این بارش شدید باشد آب جاری شده و اگر چادر ما در مکان مناسبی قرار نداشته باشد آب به زیر چادر رفته و مشکلاتی را ایجاد می نماید. خیس شدن وسایل کمپ را هم نباید فراموش کرده و باید در مکان های مناسب قرار و از آنها حفاظت نمود