سفر و حفظ محیط زیست

سفر در چهار فصل

ما به مسافرت می رویم

روایت سفر

تعطیلات بعدی

لوازم مسافرتی

اقامت در سفر

به کجا سفر کنیم؟

انواع سفر

کانون سفر ایران مرجع کامل اطلاعات سفر و گردشگری و آموزش سفرهای داخلی و خارجی

 

کانون جغرافی ایران

 

کانون جاذبه ایران

 

کانون تصویر ایران

 

کانون هنر ایران

 

کانون خبر ایران

 

کانون تفریح ایران

 

کانون سفر ایران

 

کانون تور ایران

 
 

ارتباط با کانون

 

بهترین مکان سفر

بهترین زمان سفر

به کجا سفر کنیم؟

 
 

کانال تلگرام کانون

 
 

تبلیغات در کانون

 
 

09108361063

 
 

روابط عمومی 09216383755

 
 

عوامل بسیاری برای فراهم شدن یک سفر در پیش روی هر مسافر قرار دارد که اگر از بحث وجود پرداخت هزینه بگذریم فاکتورهای مختلفی نمود پیدا خواهد کرد. اولین عامل را سلیقه در سفر باید در نظر گرفت و این سلایق شامل خواسته های گروهی خانواده است که می تواند تاثیر مستقیم بر تصمیم گیری داشته باشد. تنوع در سفر و نیز با توجه به فصل می شود این تصمیم گیری را سخت تر و آیتم های بیشتری را پیش رو فرار دهد.

 تصمیم به سفرهای داخلی و یا خارجی از دیگر انتخابهای مسافران است که در سفرهای خارجی با توجه به میزان هزینه تعدد آن را در یک پروسه زمانی کاهش داده و فرد در طول سال بتواند یک یا دو بار به اینگونه گردشگری بپردازد. ولی سفری که در داخل کشور انجام و اقدام می شود به مراتب راحتر و سریعتر به نتیجه می رسد و با بررسی در این نوع سفرها شاهد تفاوت بسیار زیادی در تعداد و گستره آن در مقایسه با سفر خارجی می شویم چرا که در مسافرت داخلی هم امکان استفاده از تورهای مسافرتی برای سفر فراهم است و هم خود شخص با خودروی شخصی توان انجام آن را خواهد داشت. در همه احوال این یک امر مهم است که بتوانید به جایی سفر کنید که در بازگشت از تصمیم خود برای انتخاب مقصد ناراضی نبوده و احساس آرامش نیز داشته باشید.

در هر مقطع زمانی با توجه به شرایط جامعه و موقعیت اجتماعی نوع سفر و مکان مسافرت متغیر خواهد بود. اگر از امکانات مالی خوبی برخوردار یاشیم سفری لاکچری و خاص انتخاب می کنیم و اگر در حد متوسط جامعه باشیم نوع سفر ارزانتر و عمومیت آن بیشتر خواهد بود حال می تواند خارجی باشد یا داخلی و کلا فرقی نمی کند. در گروههای متوسط و مرفه با خرید تور اغلب به سفر می روند و از جهتی نیز مقرون به صرفه تر خواهد بود. گروههای شخصی رو افرادی هستند که با خودروی شخصی و یا عمومی به شهر و دیار خود رفته و با دید و بازدید از همشهریان خود نفسی تازه کرده و با هزینه ای اندک مسیر سفر خود را انتخاب و به مسافرت می روند.
در این بخش تمام جوانب سفر و انتخاب مسیر مسافرت را بررسی و به نقد آن خواهیم پرداخت.

 
   
     
     

همراه با کانون

 
 

تعطیلات بعدی
پیشنهاد برای سفر در
تعطیلات پیش رو

 
 
 
 

قدم به قدم در سفر

 
 

برنامه های مسافرتی
در بین افراد یک جامعه عده ای هستند که همیشه برای مسافرت یک برنامه و شکل خاص دارند و می دانند که بطور مثال در تابستان یک مورد سفر و در عید و تعطیلات آن به مسافرت می روند. در این میان گروه دیگری نیز وجود دارند که به دائم السفر معروفند و فصل و زمان خاصی را در نظر ندارند. تصمیم مسافرت و گردش آنها به تعطیلاتی است که در پیش رو خواهند داشت و از کمترین فرصت و زمان بهترین استفاده را می برند. این گروه شامل مسافران سفرهای خارجی یا داخلی بوده و وابستگی روحی فراوانی به مسافرت دارند.
در زیر بهترین زمان برای سفر به مقاصد مختلف گردشگری را بررسی و سعی در معرفی زمان مناسب مسافرت خواهیم داشت و در قدم اول به سفرهای داخلی و ایرانگردی می پردازیم.

   

 

سفر به مشهد مقدس
سفر به مشهد زمان ندارد ، فصل ندارد و فقط دل می خواهد و عزم و به روایتی آقا باید بطلبد ولی گاهی این سفر معنوی و عاشقانه به اوج خود می رسد و با پیش آمدن تعطیلی مناسبی مسافران عزم سفر کرده و راهی می شوند.
ایام نوروز ، سال روز ولادت و شهادت آن امام روزهای اوج مسافرت به مشهد و در ایام تابستان نیز حرم رضوی مملو از مسافران زیارتی می گردد.
معمولا در ایام پاییز کشاورزان زحمتکش کشورمان نیز به دلیل برداشت محصول به مشهد سفر می کنند و چون در نیمه اول سال به زراعت مشغولند سفرهای خود را به نیمه دوم سال موکول می کنند.
برای سفر به مشهد می توان از بخش تعطیلات بعدی استفاده کرد و ایامی را که می توان برای زیارت در نظر گرفت را پیشاپیش انتخاب نمود.