جاذبه های باستانی جهان

جاذبه های طبیعی جهان

جاذبه های باستانی آسیا

جاذبه های طبیعی آسیا

جاذبه های باستانی ایران

جاذبه های طبیعی ایران

 
 

کانون جغرافی ایران

 

کانون جاذبه ایران

 

کانون تصویر ایران

 

کانون هنر ایران

 

کانون خبر ایران

 

کانون تفریح ایران

 

کانون سفر ایران

 

کانون تور ایران

 
 

ارتباط با کانون

 
 

درباره کانون گردشگران

 
 

کانال تلگرام کانون

 
 

تبلیغات در کانون

 
 

09108361063

 
 

روابط عمومی 09216383755

 
     
     
همراه با کانون
 
 
 

   
 
 
 

سفر به بلندیهای مازیچال

 
   

 

منطقه مازیچال نمونه بارزی از یک محیط رویایی همراه با بافتی متفاوت است. این منطقه که دهکده ای به همین نام دارد مقصد بسیار زیبایی در استان مازندران بوده و در طول سال می توان به آنجا سفر کرد. ارتفاع زیاد مازیچال از سطح دریا یکی از دلایل تمایز آن با دیگر نقاط این استان بشمار می رود. درختان بلوط مازیچال از خصوصیات بافت گیاهی آن است و در زمان بارندگی وجود مه سنگین و نیز دریایی از ابر زیر پای گردشگران اوج لذت از طبیعت بکر را به ارمغان می آورد. معمولا بیشترین سفر به مازیچال در دو فصل بهار و تابستان صورت می گیرد ولی آنان که میل به ماجرا جویی دارند پاییز را نیز در برنامه های خود کنجانده و از فضای پاییزی آن نیز بهره می برند. در هر سه فصل بهار ، تابستان و پاییز می توان برنامه سفر گذاشت ولی در هر فصلی نیاز فطری هر گردشگر عامل آن خواهد بود. رفتن به مازیچال بدون قبول زحمت مسیر امکان پذیر نیست پس بهتر است خود را برای یک سفر متفاوت آماده نمایید.

 

   

 

ب و هوای مازیچال ییلاقی است و به دلیل مرتفع بودن این منطقه برودت هوا بسیار بالاست و نیز وجود بارش های نابهنگام در صورت عدم پیش بینی می تواند مسافران را دچار مشکل کند. این درحالی است که در بسیاری از مواقع زمانی که قدم بر دشتی سرسبز نهاده اید کوههای پر برف روبروی شما حسی متفاوت برایتان ایجاد نماید. لذا به تمام گردشگران پیشنهاد می شود پیش بینی تمام امکانات گرمازا را در سفر به این منطقه زیبا نموده و آماده رویارویی با هر نوع سرما و بارندگی را داشته باشید.

 

   

 

برای سفر به مازیچال شما دو روش بیشتر پیش رو نخواهید داشت. روش اول اینکه با خودروی شاسی بلند به این سفر بروید تا در مسیر 17 کیلومتری رودبارک تا مازیچال و بلعکس دچار مشکل نشوید چون این مسیر خاکی بوده و خودروهای سواری امکان عبور ندارند. دوم اینکه با خودروی سواری تا رودبارک رفته و در آنجا خودروی شخصی خود را در پارکینگ سازمان کوهنوردی پارک نموده و با کرایه کردن یک وانت نیسان خود و لوازم خود را به منطقه منتقل نمایید.
اگر قصد ماندن شب را در مازیچال دارید باید از خانه های روستایی استفاده کنید و در صورت عدم یافتن کلبه روستایی همراه داشتن چادر مسافرتی و امکانات لازمه برای ماندن در منطقه الزامی خواهد بود.
( سعی کنید با برنامه صحیح به مازیچال سفر کنید تا دچار مشکل نشوید )