نقشه دسترسی

راهنمای سفر به مازیچال

سفر به مازیچال

مازیچال

سفر به مازیچال ، سفر به بالای ابرها

سفر به مازیچال ، سفر به بالای ابرها

 
 
 

ارتباط با ما

 

تلفن : 09108361063

Email: trade@i4tiran.com

 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

دهکده و جنگل رویایی مازیچال بر فراز ابرها

 
 

منطقه مازیچال نمونه بارزی از یک محیط رویایی همراه با بافتی متفاوت است. این منطقه که دهکده ای به همین نام دارد مقصد بسیار زیبایی در استان مازندران بوده و در طول سال می توان به آنجا سفر کرد. ارتفاع زیاد مازیچال از سطح دریا یکی از دلایل تمایز آن با دیگر نقاط این استان بشمار می رود. درختان بلوط مازیچال از خصوصیات بافت گیاهی آن است و در زمان بارندگی وجود مه سنگین و نیز دریایی از ابر زیر پای گردشگران اوج لذت از طبیعت بکر را به ارمغان می آورد. معمولا بیشترین سفر به مازیچال در دو فصل بهار و تابستان صورت می گیرد ولی آنان که میل به ماجرا جویی دارند پاییز را نیز در برنامه های خود کنجانده و از فضای پاییزی آن نیز بهره می برند. در هر سه فصل بهار ، تابستان و پاییز می توان برنامه سفر گذاشت ولی در هر فصلی نیاز فطری هر گردشگر عامل آن خواهد بود. رفتن به مازیچال بدون قبول زحمت مسیر امکان پذیر نیست پس بهتر است خود را برای یک سفر متفاوت آماده نمایید.

 

 

آب و هوای مازیچال ییلاقی است و به دلیل مرتفع بودن این منطقه برودت هوا بسیار بالاست و نیز وجود بارش های نابهنگام در صورت عدم پیش بینی می تواند مسافران را دچار مشکل کند. این درحالی است که در بسیاری از مواقع زمانی که قدم بر دشتی سرسبز نهاده اید کوههای پر برف روبروی شما حسی متفاوت برایتان ایجاد نماید. لذا به تمام گردشگران پیشنهاد می شود پیش بینی تمام امکانات گرمازا را در سفر به این منطقه زیبا نموده و آماده رویارویی با هر نوع سرما و بارندگی را داشته باشید.

 

 

یرای سفر به مازیچال شما دو روش بیشتر پیش رو نخواهید داشت. روش اول اینکه با خودروی شاسی بلند به این سفر بروید تا در مسیر 17 کیلومتری رودبارک تا مازیچال و بلعکس دچار مشکل نشوید چون این مسیر خاکی بوده و خودروهای سواری امکان عبور ندارند. دوم اینکه با خودروی سواری تا رودبارک رفته و در آنجا خودروی شخصی خود را در پارکینگ سازمان کوهنوردی پارک نموده و با کرایه کردن یک وانت نیسان خود و لوازم خود را به منطقه منتقل نمایید.
اگر قصد ماندن شب را در مازیچال دارید باید از خانه های روستایی استفاده کنید و در صورت عدم یافتن کلبه روستایی همراه داشتن چادر مسافرتی و امکانات لازمه برای ماندن در منطقه الزامی خواهد بود.   ( سعی کنید با برنامه صحیح به مازیچال سفر کنید تا دچار مشکل نشوید )